Розмитнення автомобілів європейської реєстрації за сто днів поповнило бюджет України практично на півтора мільярда
Пільгові правила розмитнення автомобілів іноземної реєстрації вже не перший раз приймаються в нашій країні за останні кілька років. При цьому, саме останні нововведення по оформленню та розмитнення будуть діяти до середини листопада поточного року і більше до цього питання уряд країни повертатися не буде.
Чи вигідна таке розмитнення для бюджету України
З огляду на те, що за останні сто днів з моменту прийняття закону про пільгове розмитнення, яке дозволило істотно спростити митне оформлення і оподаткування авто “на Єврономерах” було оформлено приблизно близько 40 тис. подібних авто, а в бюджет нашої країни за цей період автомобілісти сплатили приблизно півтора мільярда євро. Більш точні дані про кількість оформлених автомобілів і повну оплату податків до бюджету, можна подивитися на офіційному сайті Держмитслужби.
Також на сайті Держмитслужби були підведені дані за звітний період з оформлення подібних автомобілів починаючи з 1 липня поточного року, і станом на 22 вересня 2021 року, де основними лідерами за кількістю автомобілів стали:
• Закарпатська митниця – 7659 автомобілів;
• Київська митниця – 4163 автомобілів;
• Одеська митниця – 4093 автомобілів;
• Чернівецька митниця – 3218 автомобілів;
• Івано-Франківська митниця – 2361 автомобілів.
Чому так важлива розмитнення автомобілів на європейській реєстрації
Важливо розуміти, що сьогодні в Україні досить велика кількість автомобілів не української реєстрації що в свою чергу суттєво впливає не тільки на недоотримання коштів до бюджету України, а й на хаотичну манеру їзди таких автомобілістів, адже по суті на них належним чином не діє закон.
Саме тому уряд вирішив піти на поступки і остаточно закрити питання про всіх автомобілях іноземної реєстрації, які були ввезені в Україну до 2021 року.
Варто нагадати
Також варто відзначити, що така пільгова розмитнення буде діяти тільки до 10 листопада поточного року для всіх власників подібних автомобілів, а до 8 лютого 2022 року – для учасників бойових дій, які перебувають безпосередньо на території ООС більше 90 днів з дня набрання чинності законами, які вступили в чинності 15 травня 2021 року.