Оригінал vs. підробка: як розпізнати підроблені сонцезахисні окуляри
З наближенням літа, на вулицях можна помітити все більше і більше точок продажу сонцезахисної оптики. Це можуть бути палатки, магазинчики чи просто вітрини з окулярами під відкритим небом. В таких місцях окуляри зазвичай коштують дешевше, ніж в сертифікованих магазинах оптики, втім потрібно розуміти, що і їх якість значно поступається оригінальним виробам.
Сонцезахисні окуляри — це не просто стильний аксесуар для літньої погоди, а засіб захисту очей від сонячного ультрафіолету, який може серйозно нашкодити здоров’ю зорової системи. А тому вкрай важливо, аби ваші окуляри від сонця були дійсно якісними.
Чим відрізняються захисні якості оригінальних окулярів
Є один популярний міф: начебто чим темніші лінзи окулярів, тим краще вони захищають від сонця. Насправді це не так і колір лінз не завжди визначає рівень їх сонцезахисту. Дійсно якісні та оригінальні окуляри мають на поверхні лінз спеціальне покриття — UV фільтр, що блокує шкідливе проміння. Цей фільтр не має забарвлення, а тому не впливає на колір лінз.
В несертифікованих точках продажу оптики здебільшого продаються окуляри, що не мають UV фільтра, а сонцезахисний ефект надається за рахунок простого затемнення лінз. Цей ефект незначний, від сонця частенько все одно доводиться мружитися, при цьому через надто темне забарвлення лінз щей псується видимість.
В якісних оригінальних окулярах ніколи не повинна виникати потреба мружитися, очам має бути комфортно навіть на дуже яскравому сонці, а видимість навколишнього при цьому має бути бездоганною.
Як відрізнити оригінальні окуляри від підроблених
Є кілька ознак, на які варто звернути увагу при покупці сонцезахисних окулярів, аби переконатися, що вони дійсно оригінальні. Розповідаємо на прикладі окулярів Ray-Ban, котрі є одними з найпопулярніших.
Маркування
Справжні сонцезахисні окуляри Ray-Ban мають на дужці оправи маркування. Це маркування є зазначенням основної інформації про модель окулярів — серії, відтінку, розміру, ступеня затемнення лінз.
Лазерне гравіювання логотипу на лінзах
Логотип Ray Ban присутній на всіх виробах бренду. Він наноситься лазерним гравіюванням, тож затерти чи якось пошкодити його майже неможливо. Якщо лого на ваших окулярах можна легко пошкодити, протерши лінзи окулярів, чи взагалі видалити його з поверхні лінз — ваші окуляри є реплікою Ray-Ban, а не оригіналом.
Якість оправи та лінз
Справжні окуляри не мають жодних недосконалостей ні на оправі, ні на лінзах. Тобто якщо ви помітили на своєму аксесуарі певні нерівності, сліди фарби чи клею, викривлення конструкції, плями, дуже ймовірно, що окуляри підроблені.
Місце придбання/замовлення окулярів
Потрібно чітко розуміти, що в умовному переході метро оригінальних окулярів Ray-Ban не знайти. Якщо ви придбали виріб у подібному місці, швидше за все він є підробленим. Оригінальні брендові окуляри можна придбати чи замовити виключно у сертифікованих магазинах оптики (реселлерах). Список офіційних реселлерів Ray-Ban зазначено на офіційному сайті бренда.