Цинк для рослини: його роль у житті культури
У живленні сільськогосподарських культур мікроелементами, вирішальне значення, серед інших факторів, має саме системний підхід. Це, перш за все, означає дотримання ефективної технології, необхідних агротехнічних умов, включаючи строки підживлення, можливість комплексного поєднання при застосуванні мікродобрив, тощо. Не треба також забувати, що мінеральний склад самих ґрунтів також має велике значення на прийняття аграрієм рішення, наскільки доцільно використовувати те чи інше добриво.
Наприклад, майже 60% грунтів України характеризуються низькою забезпеченістю рухомими формами цинку. Звісно, це обмежує потенціал врожайності багатьох культурних рослин. А якщо до цього, ще й додати дію низької температури ґрунту, високий рівень рН, високий вміст карбонатів, ущільнений грунт, то засвоюваність цього елементу рослиною стає досить низькою.
Мінімізувати нестачу цинку допомагає позакореневе підживлення культур, наприклад, універсальним добривом «ДоброДІЙ-Цинк-Мідь» від науково-виробничої компанії «Майбутнє Будуємо Разом». Однак перш, ніж говорити про переваги зазначеного добрива, яке, до речі, рекомендують використовувати не лише в традиційному землеробстві, але й в органічному, було б доречним нагадати, який же вплив та значення має такий мікроелемент, як цинк, для рослин.
Чому важливий цинк для рослин?
Фізіологічне значення цинку (Zn) для рослин дуже велике. З дією цього елементу пов`язують:
- активізацію синтезу цукрів і крохмалю;
- підвищення посухо-, жаро- і холодостійкість рослин;
- збільшення вмісту вуглеводів та білкових речовин;
- посилення процесу запліднення;
- утворення хлорофілу;
- оптимізацію процесу засвоєння елементів мінерального живлення;
- утворення ауксинів;
- підвищення активності триптофансинтетази;
- стабільність клітинних мембран.
Ознакою цинкового голодування у кукурудзи, є наявність блідо-жовтої хлоротичної зони, гальмування розвитку міжвузлів, що призводить до пригнічення рослини. У бобових, результатом нестачі Zn є асиметричний розвиток листкової пластинки, хлороз на листах, тощо. Крім кукурудзи, квасолі та сої, чутливими до нестачі цього мікроелементу є також хміль, цибуля, сорго, льон, плодові, цитрусові культури та виноград.
Скоригувати цинкове живлення рослин, можна добривами, у складі яких є наявним цинк, зокрема, проводячи листкове (позакореневе) підживлення. Адже, цинк для рослин збільшує врожайність та підвищує якість отриманої продукції.
Що пропонує ТМ «ДоброДІЙ»?
Вже згадане універсальне добриво «ДоброДІЙ-Цинк-Мідь» допомагає рослині задіяти свій природний потенціал навіть на бідних цинком ґрунтах та при несприятливих зовнішніх факторах.
До його складу входить Zn, Cu, а також, мікроелементи хелатовані карбоновими кислотами. Серед основних переваг застосування даного добрива можна відзначити наступні:
- зменшення стресу від дії гербіцидів на культуру;
- підвищення ефективності фотосинтезу;
- стимулювання вкорінення;
- посилення стійкості до хвороб;
- підвищення морозо- та жаростійкості;
- підвищення стійкості до вилягання культур.
Мінеральне добриво «ДоброДІЙ-Цинк-Мідь» застосовується на всіх с/г культурах, та найбільшу ефективність показує саме в поєднанні з органо-мінеральним добривом «ДоброДІЙ».