Типи та стандарти відео кабелів HDMI
Для підключення різноманітних відеообладнань та стабільної роботи зібраної системи знадобиться відповідний кабель з цього каталогу https://www.aks.ua/uk/catalog/video-kabel/. Однак не кожен користувач знає класифікацію, наприклад найпопулярніших відео кабелів HDMI. Сьогодні зупинимося на цьому детальніше.
Класифікація кабелів HDMI
- Type А – можна сказати, що це класична конфігурація конектора, яка найчастіше використовується передачі цифрового відеосигналу. Кабель у такому виконанні дозволить з’єднати телевізор із приставкою або плеєром. З його допомогою ми можемо передавати не тільки відеосигнал найвищої якості, а й аудіо доріжку.
- Type C — стандарт підключення популярний під назвою mini HDMI. Цей штекер часто зустрічається у портативних пристроях, таких як HD-камера або HD-плеєр. Останнім часом такий варіант можна побачити у смартфонах. Інтерфейс Type-С, порівняно зі стандартним виконанням Type-А, має менші розміри та відповідає всім необхідним характеристикам передачі аудіо-відеосигналу.
- Type-D — найчастіше називається microHDMI. Це найменший і найпопулярніший штекер HDMI. Завдяки невеликим габаритам цей варіант досить часто зустрічається в мобільних пристроях, якими ми користуємося щодня: смартфони та планшети.
Стандарти HDMI
З 2000 до 2006 року кабелі HDMI розроблялися і вдосконалювалися досить інтенсивно. Протягом цих років кабель з версії 1.0 оновився до версії 1.3. На той час цей кабель був найпопулярнішим Аудіо-Відео провідником. З його допомогою ми без проблем змогли відправити відеосигнал із пропускною спроможністю 8,16 Гбіт/с. Нижче ми представляємо зміни, що відбулися в кабелі HDMI на рубежі 2006 – 2016 рр.
Ключові особливості HDMI 1.3 (2006 р.):
- максимальна смуга сигналу 340 МГц;
- максимальна пропускна спроможність сигналів: 8,16 Гбіт/с;
- підтримка роздільної здатності: 1920 x 1080p, підтримка RGB, YcbCr, xvYCC;
- максимальна глибина кольору: 24 біти;
- новий штекер HDMI – тип C (mini HDMI).
Ключові особливості HDMI 1.4 (2009 р.):
- максимальна частота сигналу 340 МГц;
- підтримка роздільної здатності: 4096 x 2016p, підтримка RGB; , YcbCr, xvYCC;
- максимальна глибина кольору 48 біт;
- Ethernet-канал;
- Зворотний канал АРК;
- Підтримка роздільної здатності 4K x 2K — 4096×2160 24 Гц;
- Підтримка 3D сигналів;
- Поява нового роз’єму типу D – micro HDMI.
Основні характеристики HDMI 2.0 (2009 р.):
- підтримка роздільної здатності 4K Ultra HD (3840x2160p) при частоті 50/60 Гц;
- підтримка відео 21:9;
- підтримка глибини кольору до 48 біт;
- пропускна здатність до 18 Гбіт/с у діапазоні 600 МГц,
- пропускна здатність однієї лінії TMDS до 6 Гбіт/с;
- можливість виводити два відеозображення на той самий дисплей;
Тут представлені лише найважливіші характеристики, які можуть істотно вплинути на вибір кабелю при покупці. Слід пам’ятати, що при покупці аксесуара важливим є і його виконання. Якість провідника та його екранування можуть істотно вплинути на технічні можливості.