Уряд Німеччини вважає, що Україна повинна продовжувати бути транзитером газу незважаючи на Північний потік-2
Уряд Німеччини вважає, що транзит газу через Україну повинен зберегтися, навіть після завершення всіх робіт по новому газопроводу “Північний потік-2”. Такі коментарі дала Ангела Меркель, після спільного брифінгу з президентом України Володимиром Зеленським у столиці Німеччини в понеділок.
Керівництво Німеччини підкреслило, що важливо, щоб транзит газу через нашу країну залишився на колишньому рівні. У Німеччині впевнені, що навіть після будівництва газопроводу, Росія не буде зменшувати обороти по транзиту газу, адже це важливо для економіки Європейського союзу в цілому.
Також керівництво Німеччини відзначило, що з боку нашої країни існує велике побоювання щодо відкриття нового газопроводу, тому Німеччина сприймає їх серйозно.
Зі слів канцлера Німеччини, вони разом з президентом України будуть обговорювати всі питання на особистій зустрічі. Також варто нагадати, що Меркель буде незабаром відвідувати США, де у неї запланована зустріч з Джо Байденом.
Північний потік-2 загроза не тільки Україні, але і ЄС
Президент України пояснив, що з точки зору нашої країни “Північний потік-2” велика загроза безпеки не тільки в нашому регіоні, а й прилеглих. Зеленський підкреслив, що питання газопроводу варто розглядати в “нормандському форматі”, проте, на сьогоднішній день такої ініціативи від керівництва Німеччини не надходило.
При цьому Ангела Меркель дала зрозуміти, що формально енергетична безпека ніяким чином не відноситься до “нормандського формату” і мінських угод, але, за її словами, подібного плану питання можуть обговорюватися на нормандської зустрічі.