Більшість коксових батарей в Україні порушують технологічні нормативи
На сьогоднішній день в Україні з тих коксових батарей, що експлуатуються, велика їх частина вичерпала свій робочий ресурс, а відповідно працюють понаднормово.
Згідно даних експертів Міністерства природи України в нашій країні на даний момент працює вісім коксохімічних заводів, багато з яких були побудовані в 30-50 роки двадцятого століття. В основному невтішна ситуація склалася в таких мегаполісах нашої країни як: Харків, Маріуполь, Запоріжжя, Кривий Ріг.
Важливо згадати, що понад десять років тому згідно наказів Мінприроди, були затверджені спеціальні технологічні нормативи викидів від коксових печей. При цьому в 2014 році відбулися зміни, які дозволили перенести модернізацію до січня наступного року. При цьому в квітні поточного року технологічні нормативи були продовжені ще на один рік, але навряд чи можливе продовження термінів якось вплине на підприємства, які так і не відновили виробничі потужності.
Більшість заводів з виробництва коксу належать олігархам і виготовляють один млрд. 150 тисяч тонн коксу на рік, а це приблизно 65% усього виробництва в даній галузі. Важливо розуміти, що такі виробництва досить значно забруднюють екологічну обстановку навколо розташованих міст.
Також фахівці Міністерства природи відзначили, що така ситуація істотно впливає на екологічну та економічну безпеку нашої країни, так як подібна промисловість основоположна у формуванні майже чверті ВВП і валютної виручки України, а також десятої частини державного бюджету.