Кожен українець має право на два гектари землі
Таке право на свої два гектари землі має кожен українець, але користуються ним тільки одиниці. З огляду на те, що ринок землі відкритий, багато українців стали замислюватися над тим, щоб отримати свою законну землю.
Залишається лише запитання чи не розберуть всю вільну землю, адже бажаючих багато. Хоч в теорії все це виглядає просто, достатньо на публічній кадастровій карті, визначитися, де саме отримати свої два гектара. Правда на такій карті розшукати вільну землю не так і просто, адже кожна ділянка практично кимось зайнята.
Чи реально отримати свою законну землю?
На практиці не все так гладко як в офіційних документах і про це знають багато жителів, які намагалися домогтися через суди свої два законних гектара землі.
Важко шукати справедливість, адже факт залишається в тому, що відповідно до Законів України кожен громадянин в ній отримав рівні права – і серед таких, ті два безкоштовних гектара. Але при цьому вийшло так, що хоч українці мають право їх обробляти, або подарувати іншому – продати і отримати гроші. За фактом вийшло так, що одні цим правом скористалися, а іншим скоріше за все, нічого не світить.
Варто підкреслити, що на сьогоднішній день найдешевший гектар коштує близько 23 тис. гривень. За менше продавати – заборонено законодавством. Всі подібні угоди повинен контролювати нотаріус, хоч і весь процес по оформленню досить повільний – близько півтора місяці на одну угоду по одному паю.
Виходячи з цього логічно, що перші офіційні продажі пайової землі навіть в теорії можливі лише в серпні цього року. При цьому вартість буде тільки збільшуватися, ажіотаж теж, а шанси отримати свій безкоштовний клаптик десь в чужій громаді – стрімко зменшаться. І це ще не вступили в гру юридичні особи. Їм купувати можна буде тільки з 2024 року.