НБУ пояснив, чому інфляція підвищилася в червні
У прес-службі НБУ прокоментували про те, що трапилося з інфляцією в червні, коли вона досягла 9,5% і істотно перевищила прогноз Нацбанку, але при цьому відхилення знизилося, адже ціна на сирі продукти зменшилися.
Набагато знизилися темпи подорожчання туристичних послуг. Такий результат вийшов через тимчасової зупинки авіаційних перельотів між Росією і Туреччиною. Також трохи збільшився зростання вартості на непродовольчі товари (до 1,6% г / г) під істотним впливом стійкого споживчого попиту і ефектів перенесення ослаблення обмінного курсу в попередні періоди.
Зростання цін на сирі продукти харчування помітно знизилися (до 5,1% г / г). Наприклад, істотно сповільнилося швидке подорожчання ягід через широкого пропозиції на вітчизняному ринку. Також було збільшено імпорт овочів, що позначилося на ціновому діапазоні вітчизняної продукції, зокрема ранніх овочів і суттєво знизило ціни на них.
Відносно молочних продуктів, то тут ситуація була протилежна, так вартість молока збільшилася через значне зростання виробничих витрат. Важливу роль відіграв поганий урожай буряків і високі світові ціни на цукор, що призвело до підвищення цін на вітчизняному ринку.
Також і ціна на газ зросла, хоч і незначно, адже уряд запровадив річні контракти з фіксованими тарифами для українців.
Можна відзначити, що збільшилися виробничі витрати, такі як паливо і оплата праці, тому такий ріс позначився на вартості транспортних послуг.
Зростання ціни на паливо знизився до 34,7% г / г через ефект бази порівняння, але тут і невеликий вплив було через державного регулювання вартості в формі обмеження торговельної надбавки на бензин А-95 і дизельне паливо.