Штучний інтелект досить швидко прогресує і вже сьогодні здатний в автоматичному режимі вибирати перспективні ділянки Місяця
Сьогодні вже відомий новий метод, який може сканувати Місяць, а також в автоматичному режимі класифікувати всі особливості супутника Землі за певними зображень з телескопа. Такий метод дозволить ефективніше вибирати місця для наступних досліджень.
Важливо розуміти, що правильний вибір місця для посадки або детального дослідження Місяця – непростий процес. Площа, яку ми можемо побачити на поверхні Місяця складається з тисяч кратерів. Дуже важливо вибирати майбутні місця для посадки і дослідження, адже в подальшому такі майданчики можна використовувати для будівництва, корисних копалин або потенційних енергетичних ресурсів. При цьому подібне сканування на око такій величезній території в пошуках об’єктів, розмір яких перевищує кілька сотень метрів, досить трудомісткий і часто неточний.
Як ІІ допоможе знайти найбільш вдалі майданчики
Вчені з Китаю розробили машинне навчання і штучний інтелект (ШІ) для автоматизації подібного визначення перспективних майданчиків посадки і дослідження Місяця.
Так завдяки ІІ можна буде досліджувати місячні особливості, такі як кратери, які є джерелами енергетичних ресурсів, таких як уран і гелій-3 – перспективний ресурс для ядерного синтезу.
Також одним із завдань була правильна розробка обчислювального алгоритму, який дозволить оцінити кратери і території на Місяці. За допомогою системи глибокого навчання під назвою high-resolution-moon-net тепер можна досить точно дослідити кратера і вивчити їх поверхню.